Rabbit Paradise Silver Pälsmatta
20% EXTRA RABATT pÃ¥ allt även Summer Deals! – Kod:  SALE20Â
FRI FRAKT & FRI RETUR!
HANDLA MED KLARNA
ALLTID 14 DAGAR ÖPPET KÖP
Rabbit Paradise-mattan är en elegant enfärgad fluffig pälsmatta som ger en mysig och mjuk känsla för dina fötter. Tillverkad av polyester skapar denna matta det fluffiga utseendet utan att använda äkta päls, vilket gör den till ett perfekt val för djurvänner.
Rabbit Paradise-mattan är supermjuk och ger en lyxig atmosfär till ditt hem. Dess silverfärg ger en modern och sofistikerad touch.
Tillverkad av högkvalitativt syntetmaterial, polyester, erbjuder detta en allergivänlig lösning för dem som är känsliga mot djurpäls. Med en jutebaksida för stabilitet och OEKO-TEX-certifiering för att säkerställa att den är fri från skadliga ämnen, är denna matta lättskött och passar även i hem med husdjur.
Artikelnummer | PAR-400-S-00 |
---|---|
Färg | Silver |
Typ | Pälsmatta |
Material | Polyester |
Tjocklek | ≈ 18 mm |
Baksida | Bomull Underlag |
Tvättråd | De flesta fläckarna kan avlägsnas med en ren frottéhandduk, lite ljummet vatten och rengöringsmedel. Vid svåra fläckar rekommenderas att söka hjälp hos ett auktoriserat kemtvätt. |
OEKO-TEX® | Denna produkt är OEKO-TEX® certifierad. OEKO-TEX® är ett oberoende certifieringssystem som testar produkter i textil för att se om de är fria från farliga kemikalier. En certifierad produkt innebär att den är 100% fri från farliga kemikalier. |
Dammsugning | Vid dammsugning rekommenderas att undvika munstycken med roterande borstar, då dessa kan skada fiberrna och påverka mattans struktur. Använd istället ett platt munstycke utan roterande delar och dammsug varsamt på låg effekt. |
Golvvärme | Denna produkt är lämplig för golvvärme. |